Özgeçmişimiz

 

 

 

10.10.1982 Bursa’da doğdu. İlk öğrenimini Orhangazi Alitekin İlköğretim Okulu’nda yaptı. Okulun bünyesinde kurulan halk oyunları ekibinde dans hayatına başladı. Orta ögrenimine Gemlik Özel Köseoğlu Lisesi’nde devam etti. Ortaöğrenimi devam ederken, aynı zamanda Orhangazi Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nda görev aldı.Orhangazi Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ile birlikte, birçok Balkan ülkesindeki organizasyonlarda görev aldı. Lise öğrenimine Özel Tan Lisesi’nde devam etti.

Küçük yaşta başladığı dans hayatını devam ettirmek için, 2001 senesinde Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü’nün sınavını kazandı. Bu onun akademik hayata geçişi oldu. Üniversite hayatında aldığı dans ve müzik dersleriyle kendini geliştirdi.2005 senesinde Yeditepe Üniversitesi Müzik Bölümü’nün yüksek lisans sınavını kazanarak akademik hayatına devam etti.

Bu sırada dünyanın en ünlü dans gruplarından biri olan ANADOLU ATEŞİ (SULTAN’S OF THE DANCE) Dans Grubu’nun sınavını kazanarak hayatını daha profesyonel bir konuma taşıdı. Anadolu Ateşi Dans Grubu bünyesinde aldığı dans ve koreografi dersleri ile kendini daha da geliştirdi. Bu grup ile birlikte dünyanın çeşitli ülkelerinde ve şehirlerinde düzenlenen organizasyonlara katıldı ve ülkesini en iyi şekilde temsil etti.
2010 yılında İzmir Bornova Halk Eğitim merkezinde eğitmen olarak görev aldı. 2011 yılında  ZUMBA Fitness eğitimi alarak  Zumba Fitness branşında eğitim vermeye başladı. 2012 yılında ORF eğitimi aldı. 

Şu anda Tahir Özcan Ersöz Sanat Akademisi’nde Sanat Yönetmenliğinin yanı sıra Dans ve Müzik Eğitmeni alanında görev yapmaktadır. 

Bu yazı yorumlara kapalı.